Bluesmani Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi míří do Pelhřimova

Jejich repertoár se skládá z klasických amerických standardů, ale i vlastních originálů ve slovenštině. Zahrají ve čtvrtek 04.12.14 v pelhřimovské čajovně Utopia.

Jako známí propagátoři rezofonické kytary – dobro, Vám zprostředkují seznámení s tímto jedinečným americkým hudebním nástrojem, který objevil v 20. letech minulého století slovenský rodák John Dopyera. Oba umělci k tomu nabízí posluchačům množství zajímavostí o rezofonických kytarách, jejich historii i aktuální informace.Na svém kontě mají společné album „Hand Made Music“ a „Nemám hlad, nemám smäd“.

Kytarista Luboš Beňa začínal ve skupině Trdelník Band, ze které se postupně vypracoval až k prestižním bluesovým oceněním v rodné zemi. Za klasickým blues vyjel taktéž do Ameriky. Absolvoval studijní pobyty v USA ve státech Tennessee, Arkansas, Louisiana, Alabama a Mississippi a stal se předskokanem Johnnyho Wintera při jeho vystoupení v České republice a dlouhodobě spolupracuje s hráči na harmoniku – Charlie Slavíkem a Matějem Ptaszkem.

Peter Bonzo Radványi je součástí slovenské scény od šedesátých let. Jako profesionální hudebník se věnoval big beatu, působil jako hudební publicista a spoluzaložil festival Dobrofest – Trnava. Zakotvil ale u blues. V roce 1996 vyhlášený Slovenskou bluesovou společností za Bluesmana roka. Koncertoval v Maďarsku, Slovinsku ale i na bluesovém festivalu na Taiwanu.

Koncert se odehraje ve čtvrtek 04.12.2014 v pel­hřimovské čajovně Utopia. Začátek akce je ve 20:00 a vstupné je 100,– http://www.cajovnapelhrimov.cz

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze