BAROKO: pro oko i pro poučení

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Pro letní měsíce přináší Muzeum Vysočiny Pelhřimov, p.o. nové aktivity v rámci projektu BAROKO: Velký sloh na malém městě .

Zahajovací výstava přitáhla pozornost k jednomu z architektonických skvostů města Pelhřimova – kapli Panny Marie Sedmibolestné. Za devět dní jejího trvání navštívilo kapli několik desítek zájemců. Velký úspěch měly komentované prohlídky, které skloubily historický výklad s odbornou erudicí restaurátora Jaroslava Bendy. Zejména praktické ukázky restaurátorské práce přitáhly zasloužený zájem.

Na prázdniny připravilo Muzeum Vysočiny Pelhřimov pro veřejnost čtyři procházky barokním městem – dvě pro dospělé a dvě pro děti. Jejich účelem je zprostředkovat účastníkům pohled na barokní přestavbu Pelhřimova po posledním ničivém požáru v roce 1766 a změny, které tato obnova do života měšťanů přinesla. Pro děti je s pomocí pracovního listu připravena dobrodružná cesta, která přinese mnoho zajímavých úkolů a poznatků. Pokud jste nestihli červencové procházky, jste srdečně zváni na zbývající srpnové (1. 8. – pro dospělé, 8. 8. – pro děti).

Projekt BAROKO: velký sloh na malém městě nekončí prázdninami, od 19. září 2017 do 14. ledna 2018 můžete navštívit výstavu Zamlklí průvodci našich cest: Posvátná krajina barokního Pelhřimova a v termínu 12.–13. října proběhne konference Mnohotvárnost: Pelhřimovské baroko 2017.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Autor článku zde diskuzi nepovolil.