Řídili i bez řidičáku

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Hned dva hříšníci byli odhaleni policisty během jediného dne. První řídil přes zákaz, druhý autoškolu jaksi přeskočil.

Policisté z obvodního oddělení Pacov zastavili při běžné silniční kontrole v pondělí 9. ledna před půl šestou ráno v obci Chýstovice osobní automobil Ford Mondeo, který řídil jednapadesátiletý muž. Policisté v rámci kontroly zjistili, že má platný zákaz činnosti spočívající v řízení všech motorových vozidel, a to až do prosince 2017. Tento zákaz mu pravomocným rozhodnutím udělil Městský úřad v Pelhřimově. Z tohoto důvodu mu policisté zadrželi neodevzdaný řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Věc zaevidovali jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

O pár hodin později odhalili dalšího provinilce humpolečtí policisté. Ti v rámci běžné služby zastavili na ulici Pražská osobní vůz Škoda Felicia. Automobil řídil čtyřiadvacetiletý muž, který ovšem nebyl držitelem řidičského oprávnění. Policisté muži z tohoto důvodu zakázali další jízdu a mladíkovo jednání zadokumentovali jako přestupek v dopravě, za což mu ve správním řízení hrozí pokuta a zákaz řízení motorových vozidel.

Zdroj: nprap. David Linhart/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Ilustrační foto. Zdroj: wikiwand.com

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze