V Pelhřimově se množí případy zdrogovaných řidičů

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Ve městě neustále přibývá řidičů, kteří požili před jízdou zakázané látky. Nejčastěji se jedná o marihuanu, výjimkou ovšem nejsou ani tvrdší drogy.

Ve středu 11. ledna před polednem zastavili pelhřimovští policisté na ulici Radětínská osobní automobil Opel Astra, který řídil čtyřiadvacetiletý muž. S řidičem byl v rámci běžné silniční kontroly proveden také test na návykové látky, který byl pozitivní na marihuanu a amfetamin. Z tohoto důvodu řidiči zakázali další jízdu a vyzvali ho k podrobení se lékařskému vyšetření, s čímž souhlasil. Policisté následně celou věc zadokumentovali jako přestupek v dopravě a nyní budou čekat na výsledky znaleckého posudku z oboru zdravotnictví, odvětví toxikologie, který prokazatelně určí, zda se mladý řidič svým jednáním dopustil přestupkového jednání nebo trestného činu. Není tedy vyloučeno, že po obdržení znaleckého posudku policisté celou věc překvalifikují na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policisté z obvodního oddělení v Pelhřimově sdělili v úterý 10. ledna podezření také sedmatřicetiletému muži, který řídil vozidlo pod vlivem drog. K události došlo již začátkem října 2016. Policisté prováděli běžnou silniční kontrolu v obci Starý Pelhřimov, při které zastavili osobní automobil Hyundai, který řídil sedmatřicetiletý muž. Policisté řidiče v rámci kontroly vyzvali, aby se podrobil orientačnímu testu, zda není ovlivněn omamnými a psychotropními látkami. Tento test byl pozitivní na marihuanu. Proto policisté řidiči zakázali další jízdu a vyzvali ho k podrobení se lékařskému vyšetření. Následně byl z odebraných vzorků zpracován znalecký posudek, který prokázal, že se řidič osobního automobilu dopustil trestného činu. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a v celé věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě odsouzení mu tak za jeho jednání hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.

Zdroj: David Linhart/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Ilustrační foto

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze