Vysočina fest odehrál první ročník

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Multižánrový kulturní festival Vysočina fest má za sebou úspěšně první ročník. A jaký byl? Ruppert zval dívky na hotelový pokoj, Klus se předvedl jako mistr improvizace.

Součástí festivalu bylo také několik vedlejších pódií, taneční stan, zóna pro děti a několik workshopů. Jejich seznam můžete nalézt v našem předešlém článku.

Pejr.info pro Vás každý den připravoval on-line zpravodajství. Shrnutí z něj je zde:

Den první

Monkey Bussines předvedli energickou „pyžamovou“ show a na pódium si nezapomněli s sebou přinést nafukovací panny. Během koncertu Matěj Ruppert nadneseně uvedl: „K Jihlavě mám velice vřelý vztah, ač jsem zde nikdy nebyl.“ Zároveň také nezapomněl fanynkám sdělit ve kterém hotelu a pokoji bydlí. Prý kdyby náhodou měla některá zájem.

Čardáš na tisíc způsobů se publiku líbil.

Na koncert Tomáše Kluse se amfiteátr poblíž jihlavské ZOO zcela zaplnil. Svým příznivcům dopřál i veřejnou zkoušku doplněnou o vtipné improvizace o přihlížejících divácích. Ostatně improvizování provázelo celý jeho koncert. Během písní se stihl dokonce i fotografovat se slečnami z prvních řad. Jeho pódiové dovádění nezastavila ani prasklá struna, jež si odmítl nechat vyměnit a s poškozenou kytarou dohrál zbytek písně.

Den druhý

I druhý den v Jihlavě počasí přálo a mohlo se tak rozjet několik pódií, která nabídla to nejlepší z české hudební scény.

Soulovou stage si získal slepý zpěvák s kapelou Madfinger.

Pražská kapela Madfinger hraje převážně v klubech a netají se ani svými ambicemi hudebně přesáhnout Českou republiku. Budeme pevně držet palce, aby se jim to povedlo! Několik ukázek z tvorby si můžete poslechnout na jejich webu.

Na hlavním pódiu se postupně vystřídaly kapely Pražský výběr, jejíž frontmanem je ex-ministr pro lidská práva Michael Kocáb, dále Kryštof, Nightwork a Eddie Stoilow.

Kapela Kryštof v čele s Richardem Krajčem se pokusila vměstnat jejich velkou show z koncertního turné na menší pódiu v amfiteátru. Nutno podotknout, že se jim to podařilo na výbornou. Při jedné z písní dokonce diváky zapojili vhozením několika balónů do „kotle“ pod pódiem.

Nightwork nezklamali, ale ani nepřekvapili. „Hráli dobře, ale už to nebylo jako dříve,“ uvedl jeden z návštěvníků festivalu.

Den třetí

Slunce, hudba, módní přehlídka a sprejeři – i tak by se nechal shrnout závěrečný den hudebního festivalu.

Chillout zóna

V Chillout zóně (neboli „zóně klidu“) si na své přišli příznivci skateboardů a longboardů. Pro návštěvníky byla připravena plážová lehátka a mohli si tak užívat pohledy na umění mladíků i krásných slečen dovádějících na rampách a skokáncích. V podvečer dění v Chillout zóně vystřídala módní přehlídka spojená s aukcí předváděných modelů. Koupit jste si tak modli třeba „džínsku“ za stovku.

Na festivalu v sobotu zahrála slovenská hudební skupina Peter Bič Project, která v současné době vládne českým a slovenským rádiím, YouTube, ale dokonce i Balkánu, kde kapela odehrála velmi úspěšné turné.

Zraněné Anně K. Jihlava nevoněla

Své fanoušky přijela zpěvem potěšit i úspěšná zpěvačka Anna K. Během koncertu si divákům postěžovala, že ze „smradu z místních klobás“ ji škrábe v krku, nicméně koncert dozpívala. Omluvila se také, že kvůli zraněné noze z lyžování nemůže na pódiu tančit tak, jak by si představovala. Ale i přes všechny obtíže předvedla skvělou show.

Festival Vysočině konečně ukázal velkou hudební akci

Vysočina může slavit – i ona se dočkala skutečného hudebního festivalu. Myslím, že rozhodně nejsme jediní, kdo se už těší na další ročník!

Všechny fotografie z Vysočina festu naleznete v našem facebookovém albu.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Monkey Business - Vysočina fest 2013
  • Monkey Business - Vysočina fest 2013
  • Vysočina fest 2013
  • Monkey Business - Vysočina fest 2013
  • Kryštof - Vysočina fest 2013

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze