Zastupitelé se činí, opět "vylepší" náměstí

Poměrně záhy po kauze s "krabicí", která vzbuzovala rozporuplné reakce, přichází další šperk na pelhřimovské náměstí.

Zastupitelé, na popud místostarosty Pípala, rozhodli o tom, že na historickém pelhřimovském náměstí vyroste dětské hřiště o rozměrech 4×8 m. Cena hřiště je plánována mezi 300 a 500 tisíci korun. Pro návrh se vyslovili všichni zastupitelé vyjma Zdenky Chmelařové.

Díky výstavbě hřiště by údajně mělo dojít k ekonomické oživení náměstí.

S informací přišel jako první Pelhřimovský deník.

Doplňme, že náměstí bylo upřednostněno před Děkanskou zahradou, protože zde se krade (narozdíl od náměstí není chráněna kamerami policie, pozn. redakce).

My se proto ptáme: Nebylo by snazší Děkanskou zahradu doplnit o policejní kamery, které by ji zároveň chránily před řáděním zlodějů? Co na hřišti o rozměrech 4×8 m stojí 300 až 500 tisíc korun?

Jaké jsou Vaše názory? Souhlasíte nebo nesouhlasíte s hřištěm? Přispějte do diskuze pod článkem!

Po prvním dešti se hřiště „rozlezlo“

Po prvních deštích se hřiště rozlepilo a muselo být tak oploceno a na jeden den uzavřeno. Vyjádření místostarosty Pípala pro MF Dnes k problému: „Při původní instalaci byly děti na hřišti dřív, proto některé spoje nestačily zaschnout. Proto se hřiště prohlédlo a pospravovalo“. Redakci Pejr.info se ovšem podařilo dohledat fotografii, kdy si s dětmi na hřišti, během instalace, hrál i pan místostarosta. Fotografii naleznete zde (na fotografii vpravo).

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Autor grafiky: Pelhřimovský deník
  • Noční můra se stává skutečností - 17. 7. 2014
  • Po prvním dešti se hřiště "rozlezlo" a stalo se tak dětem nebezpečné

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze