Vysočina Fest 2015

Za necelý měsíc bude hostit Jihlava jednu z největších kulturních akcí Kraje Vysočina – multižánrový kulturní festival Vysočina Fest 2015.

Tento třetí ročník se odehraje opět v areálu letního kina v Jihlavě, kde všechny návštěvníky budou tradičně bavit dvě velká pódia a dlouhá řada různě žánrově zaměřených hudebníků a kapel.

Soutěž autorských kapel

Zatraktivnila se i soutěž autorských kapel (hlasování právě probíhá na webových stránkách Vysočina Festu) z Kraje Vysočina. Během „Festu na rozjezd“ budou moci vystoupit i další nejlépe umístěné kapely v této soutěži. Tři nejlepší ovšem jako obvykle vystoupí na hlavní stage v areálu letního kina v Jihlavě. Předskokany tím pádem budou dělat hvězdám jako je ANNA K., ANETA LANGEROVÁ či JAROSLAV UHLÍŘ.

Program festivalu

Teď něco málo k hlavnímu programu. Na hlavní stage vystoupí např. jazzově na- laděný VOJTA DYK & B-SIDE BAND. Následovat bude stále populárnější kapela CHINASKI, chybět nebude ani punkrock v podání slovenské skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, vzpomínka na osmdesátá léta ARAKAIN + LUCIE BÍLÁ, poté bude k vidění další legenda WANASTOWI VJECY, lidovky v jiném duchu hrající ČECHOMOR, pořád ještě mladá kapela MANDRAGE, po vážném úrazu vracející se zpěvák MICHAL HRŮZA a populární slovenské kapely NO NAME a INÉ KAFE.

Druhá scéna

Na druhé stage to bude stát určitě také za to. Vše zahájí mladá a perspektivní kapela z našeho kraje LIKE-IT, následovaná slovenskou hvězdou DAROU ROLINS, první den zakončíme v duchu hiphopu slovenským duem MOJA REČ. Na druhý den u hiphopu zůstaneme a to v podání kapely PRAGO UNION a CHAMPION SOUND. Po hiphopu přijde na řadu nejpunkovější punk kapely VISACÍ ZÁMEK, písničkář s ironickými a trefnými texty XINDL X a znovu zrozená skupina STROMBOLI. So- botní program zde zajistí ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS, MŇÁGA A ŽĎORP, WOHNOUT a KONTRAFAKT.

Novinky

Jednou z novinek je i to, že stanové městečko se opět přesunulo do sousedství areálu festivalu a tím se tak značně ulehčí festivalový život více než tisícovce stanují- cích. Velkou novinkou bude i změna v benefi t programu. Každý rok se totiž pořada- telé snaží návštěvníkům nabídnout něco kulturního, sportovního či společenského z Kraje Vysočina a to s výraznou fi nanční úsporou. Letošní třetí ročník se více zamě- řuje na kvalitu, různorodost a výši jednotlivých slev. Rozhodně tak žádný návštěvník Vysočina Festu neodchází domů jen s prožitkem, ale naopak má celou škálu mož- ností, jak se do kraje vrátit a užít si zajímavé benefity. Oranžové kolo a projekt Můj nový život

Dostáváme se k dalšímu a podstatnému rozměru tohoto festivalu. Již v předchá- zejících letech byl součástí Vysočina Festu i projekt Nadace ČEZ, který se těšil velké oblibě návštěvníků. Principem je „oranžové kolo“, které umožňuje zájemcům z řad veřejnosti, aby vlastním fyzickým úsilím – konkrétně šlapáním na speciálně upraveném kole – přispěli na dobrou věc. Takto proměněné finanční prostředky půjdou z tohoto třetího ročníku na nadaci a projekt „Můj nový život“. Ten vznikl v roce 2010 na základě iniciativy dětské onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorff ové. Jejich společným záměrem bylo zvýšit zájem veřejnosti o děti léčené pro zhoubný nádor a změnit odtažitý postoj naší společnosti vůči onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Fotografi e Kamily Berndorffové představují dětské pacienty jako statečné děti s chutí do života a s ne- uvěřitelně pevnou vůlí se uzdravit. Nový pozitivní náhled veřejnosti přispívá k psy- chické stabilitě malých pacientů a je neodmyslitelnou podmínkou jejich uzdravení. Vysočina Fest tak doufejme značnou měrou přispěje k tomuto pozitivnímu náhledu a bude moci nabídnout nemocným dětem z tohoto projektu příjemné zážitky. Po- slední den festivalu sem totiž zavítají více než dvě desítky takto vážně nemocných dětí s rodiči.

Více informací naleznete na www.vysocinafest.cz

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze