Vodní nádrž Sedlice vs. vysokorychlostní dráha

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Jaký je Váš názor na, v současné době, dosti diskutovaný a citlivý problém?

Je to vidět v novinách, ve schránkách, na Facebooku… a asi je to i dobře… Někoho to děsí, někdo to chápe a je ochoten akceptovat, někoho to nechává chladným. Vědět by o tom asi ale měli všichni co tu žijí. Co si o tom myslíte vy?

Ve zkratce citujeme web:
V současné době se projednává vysokorychlostní trasa vedená přes území České republiky. Vysokorychlostní trat' bude používána i jako železniční dopravní koridor. Vlaky zde mají jezdit až rychlostí 300 km/h. Ochranné pásmo zasáhne až do vzdálenosti 300 metrů. Podle plánovaného projektu by mělo touto tratí projíždět zhruba 35 souprav denně. Nyní se projednává varianta s označením H4, která povede přes Sedlici a její okolí. Zaskočilo nás, že Krajský úřad tuto variantu podporuje. Navrhovaný koridor povede mimo jiné i okolo Vřesníka, Sedlice, Malinova vršku, Kletečné, Záhoří a Mladých Bříšť.

Vodní nádrž Sedlice patří k památkově chráněným přehradám a je jedna z nejstarších na území ČR. Okolí Želiva slouží jako rekreační oblast pro širokou veřejnost. Stavba vysokorychlostního koridoru v okolí vodní nádrže by byla nepochybně zásahem do krásného přírodního okolí tohoto objektu. Pomozte uchránit tyto krásy přírody před devastováním přírody a zbytečným hlukem.

Více info, mapa plánované trasy, petice, fotky a další na http://www.zachrantesedlici.unas.cz/.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Vodní nádrž Sedlice
  • Vodní nádrž Sedlice
  • Vodní nádrž Sedlice

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze