Utkání s AC Sparta Praha bylo vyhodnoceno jako rizikové

V souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním v sobotu 15. dubna mezi mužstvy FC Vysočina Jihlava a AC Sparta Praha připravilo Krajské ředitelství policie kraje Vysočina bezpečnostní opatření.

Prioritou policistů Krajského ředitelství policie kraje Vysočina bude dohlížet před začátkem utkání na bezproblémový příjezd a poté příchod fanoušků pražského týmu do sektoru hostí. Policisté zajistí, aby nedošlo k žádným vzájemným střetům mezi fanoušky obou mužstev. V lokalitě kolem fotbalového stadionu bude prvořadým úkolem zajistit bezpečnost, veřejný pořádek a ochránit zdraví a majetek občanů. Protože v souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním může hrozit riziko narušení veřejného pořádku, bude nasazen adekvátní počet policistů.

Policisté pořádkové jednotky a pořádkových hlídek budou před začátkem utkání, v jeho průběhu a po jeho skončení plnit úkoly spočívající v ochraně bezpečnosti osob a majetku, zajištění klidu a veřejného pořádku. Důležitým úkolem policistů bude zamezit páchání přestupků a trestných činů, proto budou sledovat situaci na příchodových a odchodových trasách fanoušků ve snaze zabránit jejich případnému střetu. Po skončení utkání policisté dohlédnou, aby se fanoušci nedopouštěli narušování veřejného pořádku a mohli plynule přejít k zaparkovaným dopravním prostředkům a vrátit se zpět domů.

Do policejního opatření budou nasazeny kromě pořádkové jednotky a hlídek pořádkové policie také hlídky dopravní policie. Dopravní policisté budou mít především na starosti dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v nejbližším okolí stadionu. V případě, že to bude vzniklá dopravní situace vyžadovat, budou policisté na křižovatkách v okolí stadionu regulovat provoz. Pozornosti neujdou ani parkoviště a místa určená k parkování vozidel. V rámci policejního opatření budou aktivně působit také členové antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, kteří mají za úkol zprostředkovat kontakt a zajistit komunikaci mezi policií a fanoušky, a to především s příznivci hostujícího týmu. Do sobotního bezpečnostního opatření se zapojí také strážníci Městské policie Jihlava.

Zdroj: Stanislava Miláčková/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze