Třídím. Třídíte? Třídí?

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Co se děje s tříděným odpadem? Má cenu třídit odpad?

Vždycky, když jdu vyhazovat odpad, divím se, jak někdo může nacpat do kontejneru na komunální odpad takové množství např. kartonových krabic.

Já třídim. Připadám si až divně, když každý papírek, účtenku a pod. dávám zvlášt. A to nemluvím o PET lahvích, kelímcích od jogurtu atd. O to víc nechápu, když najdu kontejner na smíšený odpad plný kartonové krabice od ledničky! Stačilo by ho odnést o pár metrů dál, tam kam patří.

A ti, co netřídí se pak hrozně divý, že kontejntery jsou stále plné, „popeláři“ nestíhají, zvyšují se poplatky za odpad…

Ale pozor! Jsou tu i reakce z druhé strany! Prý se veškerý odpad (tříděný, netříděný) odveze a vysype stejně na stejné místo, na stejnou hromadu? Mám tomu věřit? Pořád se mi to nějak příčí a mozek nebere, proč by to tak mělo být.

Jak to tedy je? Je to pravda? Pak by byla ale celá politika třídění na h.....o!

Víte o tom někdo něco více?

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Třídíte?
  • Leden 2013 - nevycházím z údivu!

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze

  • buchti Ahoj všem (ne)třídičům, asi je dobrý říct, že pravidelně prudím všechny kolem sebe a jsem nadšená, když zjistím, že v kuchyni u mojí 83 leté babičky se objevila nádoba na plast. Trpím při představě igelitového sáčku vyhozeného do "obyčejného" kontejneru. A tak si dovedete představit, že mě už delší dobu v noci strašila noční můra, že to, co já snaživě vytřídím, je ve finále sesypáno na jednu velkou hromadu (tak jak se v Pejru traduje), která je po dosažení dostatečně gigantických, obludných rozměrů, zasypána hlínou, a na tu hlínu je vyseta zelená travička, všechno je krásný, sluníčko svítí, ale pak se zatahne a z té travičky začnou růst obludičky živené tím monstrem, které se ukrývá uvnitř. V tomhle okamžiku se zpravidla vzbudím, orosená studeným potem. No a včera už jsem to nevydržela a řekla jsem si NE, MUSÍM ZJISTIT PRAVDU:) A tak jsem si domluvila rande s paní Liškovou, vedoucí odpadového hospodářství v Pelhřimově, abych to všechno na vlastní "voči" viděla. A výsledek? PAJÁDA! Dnešní noc jsem spala klidně:) To, co vytřídím do barevných kontejnerů, se nikde nesmíchá, naopak, v technických službách mají krásnou linku, u které obsah těch barevných kontejnerů (ale pozor - pouze těch barevných) ještě ručně dotřiďují a posílají k recyklaci. Takže prosím !!!TŘIĎTE, MÁ TO SMYSL!!! A pokud stále nevěříte a s hrůzou křičíte ze spaní, zajděte se tam sami podívat, třeba až budou mít technické služby den otevřených dveří.
    2013-01-12 21:04:52nahlášeno · smazat
  • +Lu+ Všem netřídičům: jedna informace, která, myslím, stojí za zamyšlení. Počítám, že se vám nelíbí výše poplatků (navíc stále se zvyšující) za svoz komunálního odpadu. Kdyby jste, vy ignoranti, začali tuny papíru a plastu třídit, technické by mohli vyvážet méně často. A to možná i s poloviční frekvencí. Uvědomte si, že tím, že hážete všechno možné i nemožné do "komunálu", dostává zabrat i vaše peněženka! No to by jste mohli slyšet, ne?
    2013-01-28 09:22:11nahlášeno · smazat