Sportovní týden v Pelhřimově

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Při příležitosti konání celoevropské kampaně Evropský týden mobility si pro vás Zdravé město Pelhřimov ve spolupráci se svými partnery připravilo bohatý program.

Zapojte se i Vy, nechte auto doma co nejčastěji, využijte různé druhy alternativních forem dopravy – především chůze, jízdy na kole nebo MHD a pomozte nám tak naplnit hlavní téma letošního ročníku Evropského týdne mobility „ČISTÝ VZDUCH – JE TO NA NÁS!“.

Středa 11. 9. 2013

Cyklistické závody Scott kriterium a běžecké závody

Akce bude zahájena na Masarykově náměstí ve 13.30 hodin závody v běhu žactva (okrskové kolo v přespolním běhu). Od 15.00 hodin do 16.30 hodin budou následovat cyklistické závody žactva a od 16.45 do 17.30 hodin cyklistické závody příchozích (15 let a starší). Novinkou letošním závodů bude „VIP závod osobností“, který proběhne od 17.30 do 17.45 hodin. Vrcholem celého programu budou od 17.45 hodin závody kategorie ELITE za účasti nejlepších českých bikerů, cyklokrosařů a silničářů z řad profesionálů. Akce bude ukončena slavnostním vyhlášením výsledků od 18.45 hodin. Po celé odpoledne pro Vás bude přichystán zábavný doprovodný program včetně hudebních a tanečních vystoupení. Upozorňujeme občany a živnostníky, jejichž provozovny sídlí na náměstí a v jeho přilehlých ulicích, že Masarykovo námětí a jeho okolí bude po dobu konání závodů uzavřeno pro motorová vozidla! Rovněž pak upozorňujeme všechny motoristy, že z důvodu zajištění větší bezpečnosti, a to nejen účastníků závodů, ale i občanů města, bude v době od 13.30 do 18.45 hodin úplně uzavřena doprava na části místní komunikace Příkopy, a to od veřejných WC po světelnou křižovatku ulic Příkopy a V. Petrů.

Úterý 17. 9. 2013

Vycházka se zdravým městem

Turistický pochod za podpory Klubu českých turistů Spartak Pelhřimov po trase „Pelhřimov – Hejlov – Dubovice – Pelhřimov“ (17 km) s možností občerstvení v Dubovicích.

Sraz účastníků akce bude v 8.00 hodin u Kina Vesmír v Pelhřimově.

Kontaktní osoba:

Pátek 20. 9. 2013

Evropský den bez aut

V tento den bude naše zdravé město již podeváté slavit na uzavřeném parkovišti u KD Máj a jeho okolí „Evropský den bez aut“. U stánku „Buď vidět“ bude veřejnost seznamována s problematikou viditelnosti na silnicích s možností získání reflexních předmětů. Pro ty, kteří nepoužijí v tento den motorové vozidlo, bude v ranních hodinách připraven koláček (zdarma).

Dále pak bude pro příchozí (v době od 9.00 do 12.00 hodin) připravena celá řada aktivit, a to:

 • zábavné soutěže s dopravní tématikou a malování
 • ověření znalostí z oblasti dopravy u stánku „BESIP“ Centra služeb pro silniční dopravu Jihlava
 • zásah u simulované automobilové nehody (10.00 hod.) s ukázkami práce Hasičského záchranného sboru ČR a Oblastní skupiny mládeže Českého červeného kříže Pelhřimov
 • výpočet ekologické stopy se Střediskem ekologické výchovy MRAVENEC – aneb kolik Zeměkoulí bychom potřebovali, kdybychom žili stejně jako Vy?; průzkum o způsobu dopravování do školy, zaměstnání a soutěž na téma „Jaká doprava nejvíce zatěžuje životní prostředí?“
 • andělé v ulicích; netradiční přechody.

Pro dobrou náladu bude po celé dopoledne hrát Jazz Band ZUŠ Pelhřimov.

V případě špatného počasí bude program (mimo zásah u simulované automobilové nehody) přesunut do náhradních prostor (vestibul KD Máj).

Sobota 21. 9. 2013

pochod – pelhřimovské pěšinky po střeše Evropy

Ve spolupráci s Klubem českých turistů Spartak Pelhřimov proběhne akce – hvězdicový pochod na Křemešník se startem ze železničních stanic ČD s hlavní trasou z Nové Bukové.

Další doporučené trasy z:

 • Pelhřimova (odjezd vlaku v 7.15 hod. z ČD Pelhřimov); a dále Zajíčkova, Dobré Vody, Batelova a Kostelce u Jihlavy.

Cílem tohoto pochodu bude rozhledna Pípalka na Křemešníku mezi 12.00 až 13.00 hod.

Kontaktní osoba:

Netradiční závody s Hodinou H

V době od 9.30 hodin do 11.30 hodin si v Městských sadech Pelhřimov budete moci vyzkoušet následující netradiční sportovní aktivity:

 • závod šlapochodů
 • slalom rodičů s nejmenšími v kočárku
 • běh s živým domácím mazlíčkem (jakýkoli živý domácí mazlíček – pes, kočka, křeček, morče – na vodítku, v náručí,…)
 • netradiční překážková dráha
 • běh s plyšákem
 • orientační pochod ve dojících (prarodiče, rodiče a děti).

Doplňkový program:

 • segway, tandemová kola, stolní tenis, pétanque, skákací boty, chůdy
 • taneční workshop, zumba, outdoorové cvičení
 • malování na obličej
 • lana, bungee run, lezecká stěna
 • zdravotnická měření

Možnost občerstvení v bufetu v přízemí Domova pro seniory (od 9.00 do 11.30 hodin).

Mrňávkův memoriál

Další akcí, která se uskuteční v sobotu 21.9. bude závod či procházka na Křemešník Mrňávkův memoriál.

Tato zdraví prospěšná akce, organizovaná dobrovolníky, proběhne ve formě dvou závodů, a to

 • od 10.00 hodin „Běh Terezy Liškové“ (běh či příjemná procházka pro jednotlivce i skupiny)
 • od 11.00 hodin „Timyho časovka“ (jízda na horském kole pro jednotlivce).

Start závodníků u pelhřimovské protipovodňové hráze za hřbitovem, cíl terasa restaurace Křemešník. Startovné 40 Kč a ceny pro nejrychlejší tři místa ze čtyř kategorií. Registrace a případné dotazy na Facebooku „Mrňávkův memoriál V. ročník“ nebo na e-mailové adrese DavidSvecu@seznam.cz.

Podrobný program kampaně naleznete na webových stránkách Města Pelhřimova (www.mupe.cz), a to v aktivitách v sekci „Zdravé město“, v Pelhřimovských novinách (datum vydání 23.8.2013) či na výlepových plochách ve městě.

K realizaci akcí v rámci osvětových kampaní byla Městu Pelhřimov poskytnuta dotace z rozpočtu Kraje Vysočina na podporu naplňování a propagaci principů místní Agendy 21 a Zdraví 21 * projekt „Realizace MA21 ve Zdravém městě Pelhřimov v roce 2013“.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

 • Scott Pelhřimov 2013

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze