Rákosníčkovo hřiště nakonec nebude

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

1.4.2018 Starosta města rekordů se rozhodl darovat dětské hřiště Humpolci. Se zabavením dětí má jiné plány.

Letos, stejně jako v minulých letech, usilovali pelhřimovští obyvatelé o nové dětské hřiště v hlasovací soutěži jednoho z obchodních řetězců. Přes všechny snahy, nepovolené výlepy na veřejných záchodcích a tisíce sdílení na sociálních se dříve nedařilo. Až letos.

Kupříkladu v loňském roce uteklo Pelhřimovu vítězství jen těsně, o pár desítek hlasů. Během posledních třech dnů totiž předběhl naše krásné město smradlavý Holešov. Je třeba ovšem dodat, že prohra na poslední chvíli nadzvedla ze židle ne jednu maminku na mateřské, určitě ne dovolené. Jejich rozlícené debaty jistě zaznamenal každý z vás: byly jich plné sociální sítě, dětská hřiště, obchody, vinotéky, bary i herny.

Dokonce dvě z nich, Monika K. a Renáta J. (obě na svém Facebookovém profilu uvádí, že vystudovaly Vysokou školu života) vyburcovaly ostatní, pronajaly si autobus a jely to milým Holešovákům vysvětlit ve stylu fotbalových rowdies. A jak to dopadlo? V místních kuloárech se proslýchá, že Holešovští do Pelhřimova rozhodně na výlet nepojedou.

I letos bylo hlasování velmi vypjaté, a to už od samého začátku. Nevinné, usměvavé a hodné maminky se často v internetových diskusích měnily v běsnící saně. Každého, kdo denně nehlasoval alespoň sedmnáckrát (nebo o tom zapomněl informovat), proklely až do pátého kolene. Nešetřily při tom výrazy jako ****** a někdy i horšími! Vzdorovití jedinci, jež dali hlas jinému městu (a veřejně se k tomu přiznali), nekončili zrovna nejlépe. Byli veřejně lynčováni či dokonce smýkáni za kočárkem.

Ale povedlo se. Vyhráli jsme. Hurá! Sláva! Čest poraženým, kromě Tachova (skoro nás porazili, pozn. redakce). Ovšem bohužel tak, jak rok staré pelhřimovské pořekadlo praví: “Žádná stezka kolem řeky nekončí dobře.”, neskončilo dobře ani Rákosníčkovo hřiště. Radnice rozhodla, že jej věnujeme Humpolci. Hlasovali všichni zastupitelé, nikdo nebyl proti. Nicméně ruku na srdce, je to solidární. Když už v Humpolci nic není, tak alespoň něco. Pelhřimov si zaslouží něco honosnějšího.

Radnice v zápětí dala zelenou výstavbě jiného hřiště. Rekordního hřiště. Umístěno by mělo být u Nádražní ulice, hned vedle vlakového nádraží. Tam je totiž doprava nejklidnější a dětem v okolí nic nehrozí. Rovněž tím podpoří využívání vlakového koridoru Zajíčkov – Pelhřimov – Vlásenice. Po vybudování hřiště město nasadí na tuto trať rychlovlaky české provenience, které si to budou krajinou uhánět rychlostí až 47 km/h. Z Vlásenice do Pelhřimova tedy dorazí za krásných 15 minut.

Nové hřiště bude (na rozdíl od Rákosníčka) vybudováno tak, aby si zde svoji zábavu našly děti každého věku. Pro nejmenší zde budou umístěny bezpečné 21 metrů vysoké prolézačky. Zhruba desetileté ukáží své schopnosti na stezce odvahy, jejíž podstatou bude přeručkovat 30ti metrovou vzdálenost v sedmimetrové výšce. Ty slabší namísto sítě zachrání bahnité jezírko. Plnit tedy bude i motivační funkci – nasekání špinavým dětem od rodičů je bude podněcovat k tomu, aby příště již nepadaly. Patnáctiletým bude určen kuřácký koutek s automatem na cigarety. Zodpovědné maminky se budou moci občerstvit ve stánku s míchanými alkoholickými nápoji, jež bude zavírat až v pozdních nočního hodinách. Jednat se tak bude o zcela unikátní hřiště nejev v Česku, ale i střední Evropě.

Na jméno nového hřiště je vypsána aketa. Svoje tipy můžete vhazovat do poštovní schránky na budově radnice. Nezapomeňte uvést své jméno! Výherce bude odměněn luxusní cikorkovou kávou a veganským gulášem od starosty. Obec Putimov navíc věnuje pět nevyzvednutých fůr hnoje z minulých ročníků Putimovské lávky.

Tip redakce na název: Hřiště pana Bebíčka aneb pelhřimovský kulotrh

Pejru a všem brčálovým příšerkám zdar! Alzákovi ne.

Autor: Jan Hána

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze