Připravte kostýmy - Dýňování a Halloween na písku může začít

Halloween v Pelhřimově bude na začátku listopadu patřit dětem. Hned dvě blížící se akce se inspirovaly tímto svátkem z anglicky mluvících zemí.

Hodina H připravila „Dýňovaní aneb Rozsviťme Pelhřimov“ na tuto sobotu 5. listopadu, v pátek 11. listopadu pořádá Rodinné centrum Krteček spolu s areálem Beachwell „Halloween na písku“.

„Dýňování“ má v Pelhřimově už svou tradici a dýně už na všechny tvořivé čekají před vchodem Hodiny H v Hrnčírské ulici. Tuto sobotu v 15 hodin začne dlabání dýní pro malé i velké zájemce. Po dýňovém tvoření přijde v 17 hodin na řadu obléknutí kostýmů a převleků. „Po lampiónovém průvodu plném masek všechny odměníme malou pozorností,“ podotýká Eva Havlíčková, organizátorka akce z Hodiny H a pokračuje: „Termín Dýňování jsme na základě loňské zkušenosti záměrně posunuli po změně času, aby byly podmínky pro lampionky ideální. Zároveň ovšem doporučuji nepodcenit teplé oblečení pod kostýmy.“ Vstupné je zdarma, na procházku centrem města si nezapomeňte přinést vlastní lampion.

O týden později čeká zábava pro děti, a to i ty nejmenší, na nezvyklém místě. V 16 hodit totiž vypukne první ročník „Halloweenu na písku“ v kryté hale určené pro plážové sporty v areálu Beachwell za ZŠ Osvobození. Jakékoliv dětské kostýmy jsou vítány, ale nejsou nutností. O zábavu se postará především padesátiminutové vystoupení šestice dětí ve veselých kostýmech, kteří si říkají Čiperkové. Pěvecky nadaná skupinka dětí se především u malých dětí proslavila nazpívanými známými dětskými písničkami a říkankami na internetu. Poprvé se předvedou naživo i v Pelhřimově. Po skončení představení nebude chybět ani autogramiáda s možností pořídit si CD třeba na poslech s dětmi v autě. Připravena bude veselá halloweenská výzdoba a občerstvení. A jak se na takovou akci na plážovém písku připravit? „Krytá hala areálu Beachwell bude vytopena na 19 až 20 stupňů Celsia, písek ovšem vytápěný není. Sportovci na něm běhají v neoprenových ponožkách. Děti i rodiče prosíme, aby si přinesli čisté přezutí. Nejpohodlnější budou zřejmě gumové pantofle, nebo postačí dvoje teplejší ponožky, ideální by mohly být například i boty do vody,“ upřesňuje Kateřina Peštová, hlavní organizátorka akce a zároveň dobrovolnice Rodinného centra Krteček v Pelhřimově. Díky sponzorům je vstupné na tuto akci dobrovolné a přispěje na fungování Rodinného centra Krteček, které provozuje herničku pro děti od půl roku věku v bývalém Domě Služeb v ulici Palackého. Během roku dobrovolníci z tohoto centra pořádají řadu akcí a aktivit pro rodiny s dětmi.

Tyto halloweenské akce se navíc díky spolupráci obou organizací příjemně propojí. Dýně, které si přijdou do Hodiny H vyřezat některé maminky s dětmi pak budou ozdobou při Halloweenu na písku.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze