Přes patnáct kanálů, aneb kam zmizel ten starý přechod?

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Určitě nepatřím mezi nějaké extrémní „remcaly“ a snažím se na všem špatném hledat i to dobré, ale zajímalo by mě, jaký mají Pelhřimáci názor na změny, které se udály při opravě silnice na Jihlavu v úseku u nemocnice.

Z mého pohledu je celkové zúžení záležitost, která není špatně myšlená, ale provoz ne přímo zpomaluje, ale omezuje. Ke snížení rychlosti je přece jen určen ten úchvatný radar, který je u zahrádkářské kolonie ne? To jsem schopen tolerovat i pochopit, ale není to zrovna příjemné, zvláště když někdo odbočuje do nemocnice a zasekne tak celou dopravu.

Co mě ale fascinuje je fakt, že zmizel přechod mezi hotelem Rekrea a bývalou Oční klinikou. Osobně mi to nevadí, autobusem nejezdím, ale nevím, jak by se měli teleportovat starší lidé či školáci, kteří směřují na autobusovou zastávku směr Vyskytná atd. Horší je i to, že právě tito lidé se chovají jako by tam ten přechod byl, což může neznalého řidiče dost nepříjemně překvapit. Každý dort má pomyslnou třešničku a stejně tato skvělá rekonstrukce.

Nejsem sice technicky studovaný člověk, ale nedokážu pochopit, jak je možné na 500 metrů nandat hned 15 kanálů? A to dost rozmanitě, když se rozhodnete vyhýbat se, tak máte o zábavu postaráno až nahoru. Určitě vím, že v posledních letech zde bylo několik problémů při deštích, to nešlo vyřešit jinak? Rád si to nechám vše vysvětlit, a těším se na vaše reakce.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

 • Kanály u nemocnice
 • Místo bývalého přechodu pro chodce

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze

 • +Lu+ Myslím, že zúžení silnice je trend, který nastavila EU pro zvýšení bezpečnosti - hlavně chodců. Má to něco do sebe, ale souhlasím, že na dopravu to bude mít spíše horší vliv. Slyšel jsem, že nás zúžení (vystavění ostrůvku) čeká i na "4 proudovce" Humpolec-J.Hradec, svého času též zvané "televizní" pro nadměrný počet kanálů. Ostrůvek asi bude jak před Rekreou, tak i u Alfatextu. Opět asi dobrá zpráva pro chodce a horší pro motoristy (o penězích raději nemluvě). Co se týče kanálů, nevím co dodat. Asi tam nějaký smysl bude, ale kromě Lišova u ČB si takovou četnost nikde na světě nepamatuji :)
  2013-01-28 09:06:49nahlášeno · smazat
 • +Lu+ Ještě k přechodu: myslím, že na vině je opět nějaký předpis EU - typuji vzdálednost přechodu od křižovatky... ale rozhodně nějaký (i pro EU nebezpečný) přechod je pořád lepší než žádný! Všichni tam totiž stejně přecházejí, přechod-nepřechod!
  2013-01-28 09:11:21nahlášeno · smazat
 • Luban A když už znovu vyrazila do terénu ta parta co ruší přechody, tak to vzala z gruntu. Namátkou uvedu třeba přechod před vlakovým nádražím nebo u Elpe na Libkovodské. Samozřejmě práce je to polovičatá. Sejmutých značek si nikdo z pravidelných chodců nevšimne a rozdím mezi běžným přechodem a zamalovaným přechodem, který už prosvítá je nulový. Samozřejmě pak vznikají opravdu nebezpečné situace!
  2013-03-25 06:46:36nahlášeno · smazat