Požár Pivovaru Poutník

V ranních hodinách 14. 7. 2017 zachvátil pelhřimovský pivovar požár. Na likvidaci ohně se podílelo několik hasičských jednotek. Mimo profesionálních hasičů z Pelhřimova zasahovali také dobrovolní hasiči z Olešné a Rynárce.

Příčina požáru byla technická závada vývěvy, od které se oheň ventilačním potrubím rozšířil do filtru ventilace a následně až na střechu. Včasným odhalením požáru zaměstnanci pivovaru a následným zásahem hasičů bylo ohnisko požáru lokalizováno. Hasiči požár likvidovali pomocí 3C proudů. Následně byla provedena kontrola střechy termokamerou. Zbylá ohniska byla dohašena pomocí vysokotlakého proudu. Škoda je odhadována na 750 tisíc Kč.

Zásoby sladu nebyly dotčeny, protože se nacházejí v jiných skladovacích prostorách vzdálených od ohniska požáru. Expedice piva byla obnovena již v odpoledních hodinách. Oprava poškozené vzduchotechniky proběhne v nadcházejícím týd­nu.

Exkurze v pivovaru jsou přerušeny až do Dnu otevřených dveří 19. 8. 2017.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze