Piano na ulici v Pelhřimově

Na mapě iniciativy „Piána na ulici“ se objeví nová tečka – Pelhřimov! I v Pelhřimově máte nyní možnost zahrát si na piano na ulici! Pelhřimovské piano pro vás připravila Hodina H.

Piano najdete u pelhřimovského Masarykova náměstí před Boutiquem Piccolo a na ulici bude v Pelhřimově do konce září. Věříme ovšem, že po zimě se objeví i v roce 2018.

Jak celá iniciativa vznikla? První piáno se na ulici dostalo během sousedské slavnosti v Krymské ulici. Před Cafe V lese ho spolu s pár křesly umístil zakladatel spolku Ondřej Kobza, aby tak dokreslil příjemnou atmosféru dne, kdy ulice patří lidem a ne autům. V létě 2013 se Ondřej rozhodl nápad rozšířit. Po chvíli jednání s úřady se piána objevila na pěti místech v Praze a zaujala nejen kolemjdoucí ale i média. Téměř okamžitě se na nás začali obracet zájemci z dalších měst, kterým jsme pomohli získat a instalovat vlastní nástroje. Dnes veřejná piana najdete na více než 50 místech po celé republice. Podívejte se do mapy, kde ve svém okolí najdete nejbližší nástroj. A nově i Pelhřimov!

Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

Eva Havlíčková

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze