Peníze nebo život

V pondělí 8. prosince se od 16:30 v prostorách Soukromé vyšší odborné školy sociální v Jihlavě uskuteční promítání dokumentárního filmu O trhu s orgány.

Půjde o druhou akci projektové skupiny O(ČI)SVĚTA, která ve spolupráci s organizací Člověk v tísni a prostřednictvím programu Promítej i ty! promítá filmy a řeší aktuální a částečně tabuizovaná sociální témata. Tentokrát promítaní seznámí diváky s obchodováním s orgány. „Stovky tisíc lidí ročně umírají na selhání ledvin. Většina z nich se v přísně regulovaných zdravotnických systémech zkrátka nedočká dárce. Poptávka vysoce převyšuje nabídku, a tak se zoufalí pacienti obracejí na černý trh, kde prodávají své orgány ti nejchudší z rozvojových zemí. Filmový štáb procestoval rozvojové země, aby přinesl svědectví dárců, pacientů, lékařů i žalobců,“ říká člen projektové skupiny Martin Hříbek.

Investigativní dokument rozpoutává debatu o etických i právních aspektech celosvětového obchodu s lidskými orgány a klade provokativní otázku: Je morální zachránit vlastní život na úkor kvality života někoho jiného? Součástí programu bude netradiční doprovodný program, který donutí každého zamyslet se o darování orgánu.

Vstupné na akci je zdarma, pro návštěvníky bude připravené i občerstvení.

Už teď Vás projektová skupina O(ČI)SVĚTA zve na další akci, kterou bude únorový XII. charitativní ples, jehož výtěžek poputuje na konto Pomozte dětem. Více o akci i projektové skupině najdete na www.facebook.com/Ocisveta.

Kontakt:
Aneta Dohnalová
email: ocisveta@seznam.cz
tel. 722 289 087

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze