Pelhřimovská pouť - těšíte se?

Přípravy na pelhřimovskou pouť jsou v plném proudu a mě napadá se optat, jestli se Vám líbí nebo ne. Těšíte se na ní nebo raději odjíždíte na víkend z města?

Každoročně si vyslechnu pár názorů na pelhřimovskou pouť. Bohužel, většinou nejsou příliš chvalozpěvné. Lidem vadí zablokované centrum, nemožnost zaparkování ani projetí, hluk do nočních hodin… Většina známých raději na tento víkend prchá z města. Pro spoluobčany bydlící v centru to musí být opravdu zážitek.

Jaký je vlastně přínos takové akce? Má náboženský význam nebo aby se mohli děti svést na kolotočích? Vždyť je tolik poutí téměř ve všech okolních vesnicích. Nemusí mít nutně každé město svou pouť nebo ano? A když ano, tak musí být nutně v centru. Nestačí pouť při „rekordech“?

Napište nám, co si o tom myslíte vy. Uvidíme kolik pelhřimáků by pouť podpořila. Pozor, nepíšu zde o spoluprobíhající přehlídce dechových souborů – s tou nemám žádný problém! Přijde mi originální a pro starší spoluobčany zásadní.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • pelhřimovská pouť

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze