Nová jednosměrka v ulici Dr. Tyrše

Zastupitelé města Pelhřimova na svém 13. zasedání dne 8.6.2016 schválili zjednosměrnění ulice Dr. Tyrše a části ulice Solní v Pelhřimově.

Důvodem je přestěhování provozu České pošty do nových prostor na Svatovítské náměstí, konkrétně do budovy bývalé Agrobanky. Pošta by v nových prostorech měla začít fungovat od 1.10.2016. „Z tohoto důvodu je předpoklad zvýšeného provozu automobilů, ale i chodců v této lokalitě. Pošta tento problém vůbec neřešila a ani řešit nehodlá, a tak se město rozhodlo udělat opatření pro odlehčení dopravy v této lokalitě,“ sdělil starosta města Pelhřimov František Kučera.

Nové dopravní opatření představitelé města Pelhřimov konzultovali s Policií ČR a Odborem dopravy MěÚ. Jednosměrný provoz začne platit v pondělí 5.9.2016 od začátku křižovatky ulice Dr. Tyrše a ulice Dr. Kralerta. Konec bude před vjezdy na parkoviště za radnicí a parkovištěm u obchodního domu Galerie. To znamená, že na obě parkoviště bude umožněn obousměrný provoz. Úpravou dojde k odlehčení provozu na křižovatce u budoucí pošty, protože tam nebudou vyjíždět auta z ulice Dr. Tyrše.

Do budoucna je rovněž možné, že křižovatka na Svatovítském náměstí se změní na křižovatku kruhovou. Záleží však na zkušenostech, které přinese přestěhování provozu České pošty a s tím související dopravní vytížení v této lokalitě. Nedaleko Svatovítského náměstí se totiž nacházejí dvě na sebe navazující světelné křižovatky a už nyní se v místech tvoří kolony. Kruhový objezd by mohl přinést plynulost dopravy, jako je tomu například v Pražské ulici. „Možnost výstavby kruhové křižovatky zvážíme na základě zkušeností s přestěhováním České pošty," potvrdil starosta František Kučera.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze