Nikola Markvartová postoupila do finále soutěže Svačina roku

Studentka VOŠ a Střední školy hotelové SČMSD Pelhřimov, s.r.o. Nikola Markvartová je ve finále druhého ročníku soutěže Svačina roku s Rio Mare. Své recepty nakonec zaslalo do korespondenčního kola 110 soutěžících z 31 škol.

Odborná porota v čele s Mistrem kuchařem Vladimírem Pickou z nich vybrala 12 finalistů včetně pelhřimovské studentky. Živé finále se uskuteční v úterý 2. prosince v gastronomickém studiu Chefparade v Praze. Nejlepší studenti se utkají o ceny v hodnotě 20 000 Kč. Čestným hostem finálové poroty bude kuchařka, herečka a moderátorka Markéta Hrubešová.

Soutěžící v korespondenčním kole připravovali vlastní recept podle zadání. Jejich úkolem bylo navrhnout nápaditý a chutný pokrm vhodný jako svačina do školy pro děti, žáky nebo studenty. Jako hlavní surovinu museli použít tuňákové výrobky Rio Mare. Fotografii pokrmu zaslali s vyplněným průvodním listem, který obsahoval kalkulační list a technologický postup přípravy.

Na vítěze čeká poukázku na nákup v hodnotě 7 000 Kč. Druhé místo je ohodnoceno poukázkou za 5 000 Kč a soutěžící na třetím místě obdrží poukázku v ceně 3 000 Kč. Navíc se jeden z 12 finalistů může těšit na speciální cenu Markéty Hrubešové v hodnotě 5 000 Kč. Školy, jejichž studenti vyhrají jednu z cen, dostanou výrobky Rio Mare ve stejných hodnotách.

Odborná porota bude v živém finále 2. prosince hodnotit celkový dojem, složení, použitelnost a chuť pokrmu. Časový limit na přípravu jídla je 20 minut. Gastronomickou soutěž pořádá společnost Bolton Czechia, která v Česku a na Slovensku zastupuje oblíbenou značku tuňákových výrobků Rio Mare.

Nikola Markvartová – Kapsy z lístkového těsta plněné tuňákem a tuňákovým krémem PATÉ

Suroviny (4 porce):
320 g lístkového těsta, kmín, 160 g Rio Mare Kousky ve vlastní šťávě, 40 g mozarelly, 20 g koktejlových rajčat, sůl, bazalka, 120g tuňákového krému Rio Mare Paté se sýrem, 8 g zeleného hrášku, salát, naťová cibule, 1 vejce, extra panenský olivový olej Monini s příchutí Bazalka, citronová šťáva LiMMi.

Postup:
Z lístkového těsta upečeme kapsy. 1. varianta: Kapsy plníme směsí tuňáka ve vlastní šťávě s nakrájenou mozzarelou. Směs osolíme a lehce promícháme. Doplníme koktejlovým rajčetem a bazalkou, zakápneme olivovým olejem Monini. 2. varianta: Tuňákový krém se sýrem nastříkáme do kapsy, posypeme zeleným hráškem, doplníme vařeným vejcem, kytičkou salátu ochucenou citronovou šťávou a naťovou cibulí.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze