Nalezenou kabelku si pachatel ponechal

Nechat si nalezenou věc může vyjít pěkně draho. Policisté z obvodního oddělení v Pacově prověřují případ zatajení nálezu kabelky.

Neznámý pachatel pravděpodobně nalezl a přisvojil si kabelku, kterou její majitelka ztratila na ulici Dlouhá v Pacově v pondělí 20. února kolem sedmé hodiny večer, při vystupování z vozidla. V kabelce se mimo jiné nacházela platební karta a mobilní telefon. Majitelce tak pachatel způsobil celkovou škodu převyšující částku deset tisíc korun. Tím, že si pachatel ponechal nalezené věci, naplnil skutkovou podstatu dvou trestných činů. Policisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zatajení věci a přečinu neoprávněného držení platebního prostředku. V případě dopadení pachatele a jeho odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

V souvislosti s uvedeným případem policisté upozorňují na to, že v případě nálezu věcí je nutné je odevzdat zpět jejich majiteli, nebo na příslušná místa, jakými jsou obecní či městské úřady nebo policejní stanice. Ponecháním si nalezených věcí se nálezce dopouští protiprávního jednání a vystavuje se tak trestnímu postihu či správním sankcím.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Ilustrační foto

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze