Matematika šla stranou. Olympionička s dětmi sportovala

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Stačí ta správná motivace a sport se pro děti stane opravdovou zábavou. „Nějak se nám to sportování stále častěji protahuje,“ směje Iveta Vacenovská. „Navíc jsme tentokrát měli pět družstev, což je dost. Naštěstí tělocvična nebyla úplně malá.“

Školáci ze ZŠ na Pražské z Pelhřimova získali trénink s českou reprezentantkou ve stolním tenise jako odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj.

Děti nechaly naplno rozeznít své hlasivky. „Povzbuzovaly se opravdu hodně, až se to rozléhalo po celé škole,“ popisuje Vacenovská. „Když jsem se jich ptala, která disciplína je nejvíc bavila, odpověděly, že všechny. Každou z nich si nějak užily.“

Ona sama si pro děti nachystala slalom, s pingpongovou pálkou a míčkem procházely i žebřík. Kromě jiného si školáci vyzkoušeli například trojskok s Šárkou Kašpárkovou, bronzovou olympijskou medailistkou z Atlanty 1996. „Na závěr jim kouzelník Pavel Dolejška vykouzlil uzlíky,“ líčí Vacenovská. Její kolega z olympijského týmu Tomáš Verner si s dětmi na severu Čech vyzkoušel i roli učitele. Přezkoušel je třeba z matematiky. „Tak to my jsme opravdu nestihli,“ usmívá se česká olympionička. „A jak bych matematiku zvládla? Na škole to byl boj, ale zlatá střední cesta. Nikdy jsem nijak nevynikala, ale ani nepropadala. Co jsem potřebovala, to jsem se naučila, i když mě počítání moc nebavilo. Naštěstí do těch jedenácti, což v ping pongu potřebuju, to zvládnu.“

Cílem projektu Sazka olympijský víceboj je v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání do sportování a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase. Trénink s olympioniky letos získaly vždy dvě školy z každého kraje. Celkem podmínky pro zařazení do slosování splnilo 187 škol. Více najdete na stránkách www.ceskosportuje.cz/…ijskyviceboj.

Iveta Vacenovská

Iveta Vacenovská (* 22. března 1986 Hodonín) je česká stolní tenistka, olympionička, juniorská mistryně Evropy a několikanásobná seniorská mistryně České republiky. V sezóně 2012 nastupovala za rakouský tým Linz AG Froschberg, se kterým v roce 2009 vyhrála Ligu mistrů.

Zúčastnila se také olympiády 2016. V prvním kole vyřadila Lady Ruanovou z Kolumbie 4:0, ve druhém podlehla Taťáně Bilenkové z Ukrajiny 0:4 a vypadla.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze