Foot fest Made In Hate

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Na festivalu zahrají kapely Med Freš, Sign of Decay (A), Hannibal Lecter, Swarm a Debustrol. Foot fest Made In Hate se uskuteční 3. srpna 2013 v areálu fotbalového hřiště Nová Bystřice.

Začátek festivalu je plánován na 16:00, vstupné v předprodeji činí 150 Kč (předprodej hřiště v Nové Bystřici) a na místě 200 Kč.

MED FREŠ

Nové pelhřimovské hard-rockové uskupení ve složení:

  • kytara a zpěv: Míra Pařík
  • baskytara: Tomáš Brož
  • bicí nástroje: Dušan Kiss
  • elektro: Dáša Štěpánková

SIGN OF DECAY (Rakousko)

Rakouská skupina Sign Of Decay funguje teprve od roku 2004, nicméně není ve své zemi úplně neznámou. Za čtyři roky stačila vyplodit dvě alba a jedno demíčko. A právě druhé album jsem si vzal pod mušku…

Klucí rakouští nám předvádějí jakousi odnož heavy metalu, řekněme moderního střihu. Je fajn, že ta nejdůležitější položka daného stylu, tedy zpěv, je celkem v pohodě a netahá za uši. Zapomeňte na ječící pardály tolik známé ze západních hranic až hrůza. Ne ne, zpěv je pojat velmi klidně, hluboce a občas, v ten správný čas, se přidá i chřapák. Trošku horší už je to se zbytkem kapely, která si drží svou neměnnou lajnu a žádný instrument nikterak výrazně nevyniká. Hlavně mi zde chybí naléhavější přítomnost sólující kytary.

Ovšem kde není příliš umu musí být dost nápadů a těch je zde uspokojivě. Společně se zajímavým projevem zpěvu vytváří sourodou melodiku, která nese v sobě jistý punc originality a logiky. Nejsilnější články jsme tedy vyjmenovali. Je třeba říct, že ty jsou nejvíce uplatněny ve skladbě Change. Tato pocitovka se stává řekněme základním pilířem celého alba.

Metallica s novým obsazením s houslemi, ale to by bylo přece něco nového, pomyslel si James Hetfield a klidně s touto myšlenkou usnul…a zaspal příští den a celou následující noc, když už byl opět ready, slyšel tlumenou hudbu…nevěděl odkud přichází… Slyšel jí jen ve svojí hlavě? A najednou jí měl přímo ve své mysli, čistou a nádhernou. Slyšel a viděl kapelu s houslemi, nedovedl si to vysvětlit, co se stalo a jak přišli k novému názvu? Jmenují se teď: „SIGN OF DECAY“!!!

Sing of Decay pocházejí z dalekého severu. Ale ne ze Skandinávie. Domovem jejich metalu je už několik let Waldviertel, jsou hluboko skrytí u severní Rakousko-České hranice. Studené, neúrodné skalní útvary, úpadek – to všechno přináší tahle oblast. Jde o úpadek na politické úrovni, sociální kultura je jejich domov, tady jsou doma, tady mají svoje kořeny. Všechny jejich pocity, strasti a touhy můžete slyšet a vidět od 1.10.2010 na jejich 4. Albu „we don´t give a fuck“ – mnohostranný album plný melodických začátků, agresivního vrčení a bručení, sklíčenýho zpěvu, nekonečný řežby kytar, procítěný hry na housle a stálýho sypce basy a bicích. 14 songů ke slavení, milování, nenávidění a vřískání!

Ukázky hudby:

HANNIBAL LECTER

Kojetínská kapela Hannibal Lecter působí na metalové scéně od roku 1997. Až do současnosti kapela prošla mnoha změnami co se týče sestavy, tak i stylu. V roce 1999 jsme se umístili na prvním místě rockové hitparády Hard and heavy na Rádiu Haná. Na prvním místě jsme se udrželi 4 měsíce.

Následovala spousta koncertů na festivalech a v klubech. V roce 2002 se kapela dostává do krize, která vrcholí rozpadem kapely. Po dvouleté pauze se Hannibal Lecter dává dohromady v plné síle a nové sestavě. Skládá se nový materiál, se kterým jsme poprvé vystoupili na T.N.T festivalu v Tovačově. Po dvou letech tvrdé práce Hannibal Lecter nahrává stejnojmenné CD ve studiu Šopa Standy Valáška. Kapela také v roce 2006 skončila na druhém místě Rockové12 na radiu RockMax a díky tomu hraje na zimním Masters of Rock ve Zlině.Naše tvůrčí úsilí vrcholí křtem již zmiňovaného CD 16.02.2007 v pros­tějovském klubu Apollo13. Následuje spousta koncertů po rockových klubech a letních festivalech. Ve volných chvilkách makáme na nových věcech.Natáčíme klip k IN RIGHT FAITH.

Na podzim z ničeho nic odchází spoluzakladatel, kytarista Lukáš. Zkoušíme to ve čtyřech, ale je nám brzy jasné, že bez druhé kytary to nepůjde. Tak přichází Hanz Fucker, v té době bubeník kapely My wave. Makáme na zkouškách, protože se blíží Zimní masters of rock. Mastr se povedl, ale za pár týdnů jsme zase bez kytaristy, protože Hanz odjíždí do Prahy a časově by kapelu nezvládal. Tak přichází na řadu kytarista Mira alias HC SYSTEM. Po pár zkouškách se zase začíná koncertovat a ještě více intenzivněji pracovat na nových věcech. Natáčí se novej klip, Fatal day, který je nasazen do soutěže Výtah na TV ÓČKO.

Na začátku prázdnin nás čeká studio Šopa Standy Valáška. Nahrávání cd In The Same Rings dopadlo úspěšně, viz recenze v časopise SPARK. Píseň Don't Be Coward je nasazena do hitparády Radegast Rock Chart na rádiu Rockmax, kterou hned první víkend s přehledem vyhrává.Křest CD proběhl 27.3 2009 v našem RC Klubu u HANNIBALA. Natáčime klip k úvodní písni RESCUE ME, který je postupně puštěn v pořadu Pětka v Pomeranči na ČT1, Alternativa TV a Mad House na TV Óčko. Píseň Uncertainty je zařazena na kompilaci ROCK FOREVER II. Hodně se koncertuje, prakticky po celé ČR , něco i na Slovensku. V současnosti makáme na materiálu na novou desku. Která by se měla točit koncem roku 2010, ta k se nechejte překvapit.

SWARM

Death-progressive band z Českých Budějovic.

Zakladatelé kapely Swarm Patrick K. Guitarist myšlenkář & Vit E. Drummer. V roce. 2012 se přidává Marcel Jurek Guitarist .Po několika měsíčním úsilí uplatňují své nápady v několika singlech. Postu Vocálu se ujímá Vlastimil N. Po dalším laborování přibírají do svých řad Martina B. na postu Bass guitaristy. Swarm je kompletní.

Po nahrání prvního studiového materiálu z nedostatku času bohužel odchází ze základního složení Marcel. J. Na jeho místě se ocitává Marek.Z. V novém kompletním složení kapela nahrává několik dalších věcí a vydává první Ep Invasion. Nějaký těn čas po EP se kapela ubírá trochu jiným směrem. Vydávají jeden singl z jejich nového repertoáru Hopes Die Last. Jen co kapela zveřejnila novinku tak bohužel oznámila i to že jejich kytarista Marek Zahrádka musí opustit sestavu u které nepůsobil dlouho z nedostatku času na kapelu.Po usilovném hledání doplnuje celek Ivan Eder.

DEBUSTROL

Kapela DEBUSTROL se neodmyslitelně zapsala do metalových dějin naší malé zemičky. Patří mezi první průkopníky, kteří začali klestit trnitou cestu na pódia, sváděli souboje s byrokracií a lidmi pro které je metal něco jako mor. Na české scéně se už pohybuje více než patnáct let a mi vám zde přinášíme její podrobnou historii od vzniku v roce 1986 až po současnost (2003). Někteří z vás si zavzpomínají, ti později narození se poučí. Vaším průvodcem bohatou historií DEBUSTROLu je zpěvák a kytarista Kolins.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Debustrol

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze